Loimujunnuille käyttöön MyClub-toiminnanohjauspalvelu

Kesän aikana Loimujunnut ovat ottaneet käyttöön MyClub-toiminnanohjauspalvelun. Sen avulla hallinnoidaan jatkossa seuran jäsenrekisteriä, ilmoittautumisia, laskutusta ja viestintää. Ensimmäinen konkreettinen askel palvelun käyttöönotossa on se, että kauden alussa uudet ja vanhat pelaajat ilmoittautuvat MyClubin kautta joukkueiden toimintaan mukaan. Osaan ryhmistä on jo avoin ilmoittautuminen käynnissä ja vanhempien ikäryhmien kohdalla joukkueenjohtajat tulevat ohjeistamaan pelaajia ilmoittautumisessa.

– Tavoitteena on, että MyClubin avulla saadaan helpotettua erityisesti joukkueiden toimihenkilöiden arkea ja yksinkertaistettua seuran prosesseja, esimerkiksi laskutusta. Alkuun on varmasti hiukan opettelua, mutta uskon, että nopeasti saadaan homma rullaamaan ja päästään nauttimaan palvelun tuomista eduista, kertoo Sami Rintamaa.

Mahdollisiin kysymyksiin MyClubiin liittyen vastaa toiminnanjohtaja Sami Rintamaa.